poniedziałek, 13 lipca 2015

W ramach systemu Reiki mamy przykazanie: gyo o hageme 業 を はけめ pilnie ćwiczyć. Gyo jest bardzo ciekawym słowem , ma wiele różnych aspektów i znaczeń. Gyo pomaga nam zobaczyć, kim naprawdę jesteśmy jako człowiek, jak jest nasz związek z wszechświatem, energią płynącą ze zródła. Czy płyniemy wraz z nurtem potężnej energii życia czy stoimy jej na drodze i wiele ,wiele więcej. Gyo jest także słowem za którym kryją się nasze codzienne czynności . Dzięki zrozumieniu „pilnie pracuj nad sobą”, „uczciwie pracuj nad sobą” możemy uzyskać bezpośrednie doświadczenie każdej minuty z naszego życia. Stąd już nie daleka droga do poprawy jakości naszej relacji ze światem zewnętrznym.
"Kim jestem? Czym jest człowiek? Czym jest życie? Są to pytania, na które możemy uzyskać odpowiedz ale tylko wtedy, kiedy żyjemy życiem pełnym zadowolenia ,szczęścia ,życiem świadomym . Jestem przekonany, że jeśli chcemy, uzyskać odpowiedzieć na te pytania, musimy obudzić się do pilnego działania i podjąć wyzwanie związane z tym co skrywa w sobie słowo na gyō……pilnie, uczciwie, świadomie
"Acharya Ryōjun Shionuma - japoński  buddyjski mnich asceta, praktyk Shugendō




 Zdjęcie użytkownika Grzegorz J. Dzierzenga.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reiki ist eine alte japanische, ganzheitliche Heilmethode, die im 19. Jahrhundert von Dr. Mikao Usui wiederentdeckt wurde. Mikao Usui, der...