W
ramach systemu Reiki mamy przykazanie: gyo o hageme 業 を はけめ pilnie
ćwiczyć. Gyo jest bardzo ciekawym słowem , ma wiele różnych aspektów i
znaczeń. Gyo pomaga nam zobaczyć, kim naprawdę jesteśmy jako człowiek,
jak jest nasz związek z wszechświatem, energią płynącą ze zródła. Czy
płyniemy wraz z nurtem potężnej energii życia czy stoimy jej na drodze i
wiele ,wiele więcej. Gyo jest także słowem za którym kryją się nasze
codzienne czynności . Dzięki zrozumieniu „pilnie pracuj
nad sobą”, „uczciwie pracuj nad sobą” możemy uzyskać bezpośrednie
doświadczenie każdej minuty z naszego życia. Stąd już nie daleka droga
do poprawy jakości naszej relacji ze światem zewnętrznym.
"Kim jestem? Czym jest człowiek? Czym jest życie? Są to pytania, na
które możemy uzyskać odpowiedz ale tylko wtedy, kiedy żyjemy życiem
pełnym zadowolenia ,szczęścia ,życiem świadomym . Jestem przekonany, że
jeśli chcemy, uzyskać odpowiedzieć na te pytania, musimy obudzić się do
pilnego działania i podjąć wyzwanie związane z tym co skrywa w sobie
słowo na gyō……pilnie, uczciwie, świadomie
"Acharya Ryōjun Shionuma - japoński buddyjski mnich asceta, praktyk Shugendō

"Acharya Ryōjun Shionuma - japoński buddyjski mnich asceta, praktyk Shugendō

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz