Istnieje
wiele praktyk w ramach systemu Reiki, ale jak to podkreślał Mikao Usui
, podstawowym celem praktyki jest ponowne odkrycie naszej pierwotnej
natury. Za pośrednictwem tego odkrycia możemy pomagać innym uzdrowić
siebie oraz swoje życie z pełnym współczuciem i mądrością.
W podręczniku Reiki Ryoho Hikkei jest zapisana instrukcja przekazywana członkom Usui Reiki Ryoho Gakkai , która stwierdza, że Mikao Usui powiedział: "Jeśli nie możesz uzdrowić siebie , nie będziesz wstanie uzdrawiać innych"
Bardzo jasnym i bezpośrednim wskazaniem , instrukcją do tego ukryta jest w jednym z symboli Reiki II stopnia Okuden / jumon hon sha ZE sho nen 本 者 是 正念. Ten symbol / jumon jest powszechnie stosowany w zachodnim Reiki do przekazywania energii reiki na odległość, ale w czasach gdy nauczał Mikao Usui to nie było podstawową regułą , raczej jumon/ formuła była narzędziem do odkrycia własnej natury.
Jeden z japońskich mnichów buddyjskiej szkoły Tendai , powiedział, że dla niego 本 者 是 正念 hon sha ZE sho nen ma ścisły związek z naukami Tendai Hongaku 天台 本 覚 思想.
Hongaku jest pierwotnym stanem oświecenia. Hongaku oznacza, że wszystko jest już w swej prawdziwej naturze oświecone , czyli innymi słowy, każdy posiada w sobie oświecony umysł. Wszystko to już jest w nas. Tylko , że my po prostu zapomnieliśmy o tym.
Hon sha ZE sho nen 本 者 是 正念 tłumaczy się jako; "Moja pierwotna natura to poprawna myśli."
Co to jest poprawna myśli? Czy to jest myśl, że możemy przekazywać uzdrawiająca energię na odległość? Nie, oczywiście, że nie. To raczej myśl że jesteśmy świadomością , że jesteśmy w swej naturze od samego początku jak jasne światło.
Na tą idea wskazywał również symbol / jumon nauczany na stopniu Shinpiden Reiki - Dai Kômyô.
"Komyo (światło Buddy], podkreśla przekonanie, że nie ma róznicy między niebem a ziemią, że prawdziwa natura Buddy przenika każdy aspekt w świecie przejawionym "
Tak więc zarówno Hon sha ZE sho nen jak i Dai Kômyô uczą nas tego samogo : uświadomienia czym jest nasza pierwotna natura. Czym jesteśmy w swojej esencji.
"Komyo istnieje we mnie, a ja istnieję w Komyo." – to słowa napisane przez ucznia Mikao Usui.
Wskazania Reiki które znamy jako „pięć wskazań Reiki” również zachęcają do ponownego odkrycia naszej pierwotnej natury. Bo tylko w stanie naszej pierwotnej natury, naszego wielkiego jasnego światła, nie mamy w sobie więcej gniewu i martwimy się, jesteśmy uczciwi, pokorni i miłosierni dla siebie a przede wszystkim dla innych czujących istot.
Zapytacie dlaczego czuje potrzebę, aby przypominać na tak wiele sposobów o naszej pierwotnej naturze?
Bo uważam ,że właściwe zrozumienie esencji Reiki pozwala nie zgubić się na drodze samorozwoju. Warto zadać sobie trud odkrycia tego czym jesteśmy. Bo czy nie przeszła Ci nie raz myśl czym jestem, co to jest to moje „ja”?
Zatem czym w swojej esencji jest Reiki i co oznaczało dla twórcy metody Mikao Usui termin uzdrowienie . Odpowiedz możemy znaleźć w jego naukach. Nasz pierwotny stan jest najgłębszym stanem uzdrowienia. Rozwijanie w sobie idei zawartych w nakazach uzdrawia „choroby” naszego umysłu, złe nawykowe zachowania które powodują cierpienie nam oraz naszym bliskim. Jeśli jesteśmy w stanie przy pomocy narzędzi przekazanych przez Usiu Sensei odkrywać własną naturę możemy tym samym pomóc innym odnaleźć swoją.
Dlatego istotnym celem systemu Reiki jest przede wszystkim odkrywać własną naturę. Ale jak to zrobić?
Hongaku – stan oświecenia jest wyjaśniony w tekście szkoły Tendai w tekście Hongaku-zan w sposób symboliczny jako "ziarno". Wszystko ma w sobie oświecony stan w formie ziarna i wszystko co musisz zrobić, to podlewać go….jak? Zupełnie tak samo jak fizyczne ziarno musi mieć dostęp do światła i musi być we właściwy sposób pielęgnowane.
W ramach systemu Reiki symbolicznie działanie deszczu, słońca oraz pielenie odbywa się poprzez rozważanie nakazów, poprzez medytację na symbolach i jumonach oraz poprzez praktykowanie technik oddechowych miedzy innymi takich jak Joshin kokyu ho oraz poprzez możliwe jak najczęstsze przyjmowanie od naszego nauczyciela Reiju.
Jak mówi stara maksyma „Praktyka czyni mistrza”.
Nie poznasz czym jest Reiki jeżeli nie pozwolisz działać energii. Działająca w Tobie energia odkryje Twoje ziarno i pozwoli mu wzrastać i wydać plon. Tak banalne przykładnie rąk do ciała i świadome przyzwolenie na popłynięcie energii jest pierwszym krokiem do poznania swojego oświeconego „ja”
Inspiracja do spisania tego tekstu były teksty pozostawione przez twórce metody Reiki Mikao Usui oraz artykuł mistrza Reiki Frans Stine
W podręczniku Reiki Ryoho Hikkei jest zapisana instrukcja przekazywana członkom Usui Reiki Ryoho Gakkai , która stwierdza, że Mikao Usui powiedział: "Jeśli nie możesz uzdrowić siebie , nie będziesz wstanie uzdrawiać innych"
Bardzo jasnym i bezpośrednim wskazaniem , instrukcją do tego ukryta jest w jednym z symboli Reiki II stopnia Okuden / jumon hon sha ZE sho nen 本 者 是 正念. Ten symbol / jumon jest powszechnie stosowany w zachodnim Reiki do przekazywania energii reiki na odległość, ale w czasach gdy nauczał Mikao Usui to nie było podstawową regułą , raczej jumon/ formuła była narzędziem do odkrycia własnej natury.
Jeden z japońskich mnichów buddyjskiej szkoły Tendai , powiedział, że dla niego 本 者 是 正念 hon sha ZE sho nen ma ścisły związek z naukami Tendai Hongaku 天台 本 覚 思想.
Hongaku jest pierwotnym stanem oświecenia. Hongaku oznacza, że wszystko jest już w swej prawdziwej naturze oświecone , czyli innymi słowy, każdy posiada w sobie oświecony umysł. Wszystko to już jest w nas. Tylko , że my po prostu zapomnieliśmy o tym.
Hon sha ZE sho nen 本 者 是 正念 tłumaczy się jako; "Moja pierwotna natura to poprawna myśli."
Co to jest poprawna myśli? Czy to jest myśl, że możemy przekazywać uzdrawiająca energię na odległość? Nie, oczywiście, że nie. To raczej myśl że jesteśmy świadomością , że jesteśmy w swej naturze od samego początku jak jasne światło.
Na tą idea wskazywał również symbol / jumon nauczany na stopniu Shinpiden Reiki - Dai Kômyô.
"Komyo (światło Buddy], podkreśla przekonanie, że nie ma róznicy między niebem a ziemią, że prawdziwa natura Buddy przenika każdy aspekt w świecie przejawionym "
Tak więc zarówno Hon sha ZE sho nen jak i Dai Kômyô uczą nas tego samogo : uświadomienia czym jest nasza pierwotna natura. Czym jesteśmy w swojej esencji.
"Komyo istnieje we mnie, a ja istnieję w Komyo." – to słowa napisane przez ucznia Mikao Usui.
Wskazania Reiki które znamy jako „pięć wskazań Reiki” również zachęcają do ponownego odkrycia naszej pierwotnej natury. Bo tylko w stanie naszej pierwotnej natury, naszego wielkiego jasnego światła, nie mamy w sobie więcej gniewu i martwimy się, jesteśmy uczciwi, pokorni i miłosierni dla siebie a przede wszystkim dla innych czujących istot.
Zapytacie dlaczego czuje potrzebę, aby przypominać na tak wiele sposobów o naszej pierwotnej naturze?
Bo uważam ,że właściwe zrozumienie esencji Reiki pozwala nie zgubić się na drodze samorozwoju. Warto zadać sobie trud odkrycia tego czym jesteśmy. Bo czy nie przeszła Ci nie raz myśl czym jestem, co to jest to moje „ja”?
Zatem czym w swojej esencji jest Reiki i co oznaczało dla twórcy metody Mikao Usui termin uzdrowienie . Odpowiedz możemy znaleźć w jego naukach. Nasz pierwotny stan jest najgłębszym stanem uzdrowienia. Rozwijanie w sobie idei zawartych w nakazach uzdrawia „choroby” naszego umysłu, złe nawykowe zachowania które powodują cierpienie nam oraz naszym bliskim. Jeśli jesteśmy w stanie przy pomocy narzędzi przekazanych przez Usiu Sensei odkrywać własną naturę możemy tym samym pomóc innym odnaleźć swoją.
Dlatego istotnym celem systemu Reiki jest przede wszystkim odkrywać własną naturę. Ale jak to zrobić?
Hongaku – stan oświecenia jest wyjaśniony w tekście szkoły Tendai w tekście Hongaku-zan w sposób symboliczny jako "ziarno". Wszystko ma w sobie oświecony stan w formie ziarna i wszystko co musisz zrobić, to podlewać go….jak? Zupełnie tak samo jak fizyczne ziarno musi mieć dostęp do światła i musi być we właściwy sposób pielęgnowane.
W ramach systemu Reiki symbolicznie działanie deszczu, słońca oraz pielenie odbywa się poprzez rozważanie nakazów, poprzez medytację na symbolach i jumonach oraz poprzez praktykowanie technik oddechowych miedzy innymi takich jak Joshin kokyu ho oraz poprzez możliwe jak najczęstsze przyjmowanie od naszego nauczyciela Reiju.
Jak mówi stara maksyma „Praktyka czyni mistrza”.
Nie poznasz czym jest Reiki jeżeli nie pozwolisz działać energii. Działająca w Tobie energia odkryje Twoje ziarno i pozwoli mu wzrastać i wydać plon. Tak banalne przykładnie rąk do ciała i świadome przyzwolenie na popłynięcie energii jest pierwszym krokiem do poznania swojego oświeconego „ja”
Inspiracja do spisania tego tekstu były teksty pozostawione przez twórce metody Reiki Mikao Usui oraz artykuł mistrza Reiki Frans Stine

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz