sobota, 11 lipca 2015

ANAHITA –IV czakra serca. Znajduje się na wysokości serca po środku klatki piersiowej (na mostku). Symbolizuje ja 12 płatkowy, zielony kwiat lotosu. Żywioł powietrza. Jest odpowiedzialna za uczucia, miłość, współodczuwanie. Zharmonizowana wyczula na piękno sztuki, muzyki, uwrażliwia. Promieniuje na innych ciepłem i miłością. Otwarta uwalnia od przywiązania do rzeczy materialnych i oczekiwań.
Zasada podstawowa: oddanie, poświęcenie
Przyporządkowanie cielesne: serce, górna część pleców z klatką piersiową, dolna część obszaru płuc, krążenie krwi, skóra
Zaburzenia: nieaktywna powoduje bezwzględność wobec siebie i innych, nawet okrucieństwo, nadczynna z kolei nadmierne poświęcenie siebie. Najlepiej wyraża je zdanie: „Ja, który(a) muszę…”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Reiki ist eine alte japanische, ganzheitliche Heilmethode, die im 19. Jahrhundert von Dr. Mikao Usui wiederentdeckt wurde. Mikao Usui, der...