Każda
kultura naszej planety inaczej nazywa tę energię, ale zawsze jest to ta
sama siła natury, bez której życie na ziemi i w całym Kosmosie nie
byłoby możliwe. Tę Energię można przekazywać bezpośrednio osobie
potrzebującej, jak i na odległość. Każdy z nas również może spotęgować i
uaktywnić własną energię życia poprzez bardzo proste ćwiczenia tj.
poprzez tzw. trening PCE. Według dr Eggetsberga własna energia życia
spotęgowana przez aktywność mięśni PCE płynie wzdłuż kręgosłupa ,aż do
mózgu, ładując go energetycznie. Mięśnie PCE aktywizują się poprzez
rytmiczne napięcia zwieracza odbytu (czyli poprzez zwarcie i rozwarcie).
Człowiek po takim treningu dosłownie "promieniuje" swoją aurą. Energia
życia płynąca od miednicy do mózgu najpierw uaktywnia prawą półkulę
mózgu, która odpowiada szczególnie za tzw. intuicyjną mądrość, tzw.
kreatywność, a dopiero w drugiej fazie płynie do lewej półkuli mózgu, w
której powstaje racjonalne myślenie. Praca z energią życia jest jedną z
wielu możliwości rozszerzenia świadomości i przyspieszenia, oraz
ułatwienia procesu leczenia pacjenta. Podczas tej kuracji obie półkule
mózgowe (przy dodatkowej porcji energii) uaktywniają się równocześnie,
synchronizując się pracują wydajniej, gdyż znajdują się na wyższym
poziomie energetycznym. Obie półkule mózgowe przez swoją synchronizację
dochodzą do takiego stanu, jaki był "z góry zaplanowany w samym akcie
stworzenia", czyli obie półkule zaczynają pracować jednocześnie i z
jednakową intensywnością. Objawia się to w wyższej wrażliwości i
poszerzonym odbieraniu zewnętrznego świata, np. selektywniejsze widzenie
kolorów, obrazowe wizje, czy szersza gama słyszenia dźwięków. Zjawiska
te spowodowane są przez wysoki poziom energii w mózgu, która
rozprzestrzeniając się w nim, automatycznie uaktywnia jego dotąd bierne
rejony. Energia ta istnieje zatem w nas i wokół nas, niezależnie od
tego, jak ją nazwiemy i towarzyszy nam we wszystkich przejawach życia na
ziemi. Jest ona nierozerwalnie połączona z naszą świadomością.
Przyjęcie tej energii przez człowieka tożsame jest z przyjęciem
świadomości kosmicznej. Energia Życia jest Świadomością Kosmiczną i
odwrotnie - Świadomość Kosmiczna jest Energią Życia. W świetle
powyższych wywodów energię PCE należy rozumieć jako Reiki, oraz własną
energię życia, która towarzyszy nam od chwili poczęcia, aż do przejścia w
innym wymiar egzystencji. Niezależnie od przyjętej nazwy, ta
nieuchwytna, ale powszechnie występująca Energia charakteryzuje się
zawsze tymi samymi cechami, a mianowicie: może leczyć, przenika przez
każde środowisko, występuje w promieniowaniu słonecznym i wszelkich ciał
niebieskich, ma właściwości, jak inne energie, ale nie jest z nimi
tożsama, wykazuje biegunowość, odbija się w zwierciadłach, promieniuje z
człowieka, w szczególności z koniuszków palców, dłoni, oraz z oczu,
można ją przesyłać poprzez metalowe przewody lub jedwabne nitki, daje
się gromadzić w wodzie, drewnie i kamieniach, ulega wahaniom pogody,
można nią sterować naszymi zmysłami i oddziaływać nią na odległość (po
drugim stopniu Reiki), przejawia się w zjawiskach paranormalnych, można
ją wykorzystać tylko w dobrym celu, postrzegana jest przez nasze zmysły
jako światło (Światłość), kolor, ciepło, dźwięk, (czyli Słowo),
przestrzeń trój- i czwórwymiarowa, przejawia się poprzez myśl, ruch,
przemiany międzycząsteczkowe i międzyatomowe, stanowi istotę i
prapoczątek wszelkiego bytu. Tak różnorodne postrzeganie tej na pozór
nieuchwytnej i trudno definiującej się Energii, wynika z jej istoty.
Niezależnie od nazwy przyjętej w danej cywilizacji, czy epoce
historycznej, Moc tę należy definiować jako energię życia, praenergię
płynącą przez nasze ciało, oraz przez wszelkie formy materii ożywionej i
nieożywionej, a także przez wszelkie byty pozamaterialne, istniejące w
innych wymiarach i czasoprzestrzeniach, w całym kontinuum
czasoprzestrzennym. Możemy ją też rejestrować przez dostępną nam
aparaturę, (o czym wspomniałem wyżej), oraz wyczuwać przez nasze zmysły,
jako Siłę, która odgrywa w naszym życiu i zdrowiu decydującą rolę.
Przejawia się ona bowiem w biciu serca, oddechu, przemianie materii i
równowadze kwasowo-zasadowej. Jej obecność jest podstawą zarówno w całym
Makroświecie, jak też w skali mikro, poczynając od najmniejszej
komórki, a kończąc na strukturach najwyżej zorganizowanych. Energia ta w
różnym zakresie wibracji pochodzi wprost od Absolutu, jako prapoczątek
wszelkiego bytu. Należy ją również pojmować jako duchowy odpowiednik
materialnej formy istnienia przyrody, jako przejaw Najwyższej
Inteligencji i świadomości Absolutu, czyli Boga. Imię Boga jest bowiem
odciśnięte na każdym elemencie stworzenia, a zatem świat materialny
powstał z Energii, człowiek zaś jest w tej hierarchii między Stwórcą ,a
kreacją. Jeśli nasz umysł dostroimy do Energii Wszechświata, zaczniemy
sobie uświadamiać, iż wszystko, co zostało stworzone, jest manifestacją
tejże Energii. Jedynie różnice w częstotliwości owej Wibracji dają
różnorodność form jej przejawiania się. Wyjaśnienie istoty Praenergii,
przejawiającej się w dźwięku, a więc w Słowie, oraz w świetle, czyli w
Światłości, jako określonych formach wibracji tej Energii znajdujemy
również w Ewangelii według Św. Jana "O Słowie", Prolog 1-5, zaczynającej
się zdaniem "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było
Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez
Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było
światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie
ogarnęła". Z równania Einsteina wynika, iż energia równa się iloczynowi
masy i kwadratowi prędkości światła. Po przekształceniu powyższego wzoru
widzimy, że masa to iloraz energii i prędkości światła do kwadratu.
Zatem cały Wszechświat jest jedną wibrującą energią. Przenikające przez
Wszechświat fale tej energii potrafią ją skupić, nadając jej odpowiednią
prędkość, by wytworzyć masę. Owa masa jest budulcem planet, galaktyk,
oraz wszystkiego, co się na nich znajduje, w tym - także człowieka.
Przeto wszystko, co jest stworzone we Wszechświecie, w tym i ciało
materialne człowieka jest ostatecznie manifestacją tejże Energii
(Światła), jako materii. Cechą podstawową naszego istnienia jest
fenomen, iż jesteśmy niczym innym, jak istotami wibrującej Energii
(światła). Wszystko w naszym fizycznym świecie jest utworzone z Energii,
czyli podstawą wszystkich bytów jest Energia. My natomiast postrzegamy
nasze ciało fizyczne i otaczający nas świat jako rzeczy materialne tylko
dlatego, że właśnie tak przywykliśmy je postrzegać. Kiedy jednak
zrozumiemy nasz sposób postrzegania w dostatecznym zakresie, wówczas
odczujemy zmianę właściwości fizycznych otaczającego nas świata.
Wszystko to możemy uzyskać stosując techniki wizualizacji, przy
głębokiej koncentracji i relaksacji. Wówczas bardziej czytelną będzie
wewnętrzna świadomość naszej prawdziwej tożsamości, że nie jesteśmy
ciałem, umysłem, ani osobowością, ale energią, która jest tożsamą z
owymi formami. Stosując wspomniane techniki osiągniemy także pełnię
zdrowia tak fizycznego, jak i psychicznego. Jednak, aby stać się kanałem
przepływu owej Energii, musimy być na nią otwarci. Dokonuje się tego
poprzez inicjacje w pierwszym, drugim stopniu seminarium Reiki, oraz w
inicjacjach na mistrza praktyka i mistrza nauczyciela Reiki.
Fragment z książki: “Energoterapia Reiki “dr S.Bukowski
Fragment z książki: “Energoterapia Reiki “dr S.Bukowski

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz